Dizains, hostings, interneta www lapas izstrāde - studija CLARUS. Дизайн, хостинг, разработка интернет веб сайта - студия CLARUS. Design, hosting, internet www site development - studio CLARUS.
EKA_4192.jpg
Mazmežotnes muiža - Lielupes senlejas krastā skaista vieta viesu atpūtai ar nakšņošanu mājīgās un vēsturiski iekārtotās muižas istabiņās, ēdināšanu muižas kungu mājas restorānā, telpām svinībām, kāzām, semināriem muižas pasākumu šķūnī un stallī, kā arī SPA pakalpojumiem, masāžām, pirts rituāliem muižas mazā kalpu mājā, atsevišķā pirts namiņā un muižas siernīcā, bet aktīvās atpūtas cienītājiem un dabas baudītājiem - braucienus ar velosipēdiem, laivām un pastaigas pa muižas dārzu, dabas taku un apkārtnes celiņiem.
IMG-20160311-WA0001.jpg
Latvijas Būvniecības Gada balva 2015 nominācijā ''Rekonstrukcija'' - Mazmežotnes muižai godpilnā 3. vieta.
1.JPG
Mazmežotnes muižas staļļa ēkai, rekonstrukcijas darbu laikā, atsegts pamatakmens, kurā iekalts būvēšanas gads – 1855.
01 Anatols Līvens pie klēts.jpg
Senākā pieejamā informācija par Mazmežotni datējama ar 18.gadsimta 3.ceturksni. 1759.-1768.gads. Tā laika situāciju Mazmežotnē raksturo dokumenti par Mežotnes muižas inventarizāciju. Ēkas Mazmežotnē raksturotas kā vecas un daļēji sabrukušas. Dzīvojamās mājas pamati bijuši mūrēti no laukakmeņiem un ķieģeļiem, jumts bijis no dakstiņiem.
01 Mazmežotnes relikvija - dekoratīvā vāze.jpg
Līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai dažas relikvijas, kuras kādreiz atradās Mazmežotnes kungu mājā.
01 Anatols Līvens.jpg
Firsta Anatola Līvena vārds ir ciešā saistībā ar Latvijas atbrīvošanas cīņām un ar Mazmežotnes muižu. Viņa vārdu vēsture glabā saistībā ar laiku, kad gandrīz visa Latvijas teritorija bija lielinieku okupēta un izšķīrās jautājums – būt vai nebūt Latvijai. Anatols Līvens bija dedzīgs cīnītājs un Pirmā pasaules kara laikā iestājas aktīvajā armijā, bet 1917.gadā atvaļinās. Viņu apcietina lielinieki, un viņš ar ģimeni izglābjas tikai tāpēc, ka tiek izdots vāciešiem.
grava bukletam.jpg
Mazmežotnes dabas taka atrodas dabas parka „Bauska” dabas aizsardzības teritorijā, kas atrodas Viduslatvijas zemienes Zemgales līdzenuma centrālajā daļā.
01 Dabas parka ''Bauska'' robežshēma un novietojums Latvijā, M 1-35000.jpg
Mežotnes kā Austrumzemgales novada Upmales centra uzplaukuma laiks bija 9.-13.gadsimts, bet atklātas arheoloģiskās liecības arī par senāku apdzīvotību – gan akmens (9.g.t. pirms Kristus), gan agro metālu laikmetā (1.g.t. pirms Kristus).

+371 25 77 22 69

info@mazmezotne.lv

Mazmežotne, Rundāles novads

apskatīt kartē

LvEnRu
Copyright © 2013 Mazmežotnes muiža. Visas tiesības aizsargātas.