Dizains, hostings, interneta www lapas izstrāde - studija CLARUS. Дизайн, хостинг, разработка интернет веб сайта - студия CLARUS. Design, hosting, internet www site development - studio CLARUS.
Par muižu

Mazmežotnes dabas taka atrodas dabas parka „Bauska” dabas aizsardzības teritorijā, kas atrodas Viduslatvijas zemienes Zemgales līdzenuma centrālajā daļā.

Mazmežotnes dabas taka atrodas dabas parka „Bauska” dabas aizsardzības teritorijā, kas atrodas Viduslatvijas zemienes Zemgales līdzenuma centrālajā daļā.

Dabas parks ir dibināts 2004.gadā, tas atzīts par Natura 2000 – Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju.

Parks ir izveidots, lai vienā aizsargājamā teritorijā apvienotu vērtīgus dabas pieminekļus.

Tādēļ arī Mazmežotnes dabas takā varēs vērot Lielupes upes posmu, kā arī Lielupes kultūrainavu. Šajā teritorijā atrodas vimbu, nēģu nārstu vietas,

bioloģiski vērtīgas pļavas, aizsargājamu putnu, bezmugurkaulnieku (gliemju, kukaiņu), retu augu atradnes u.c.

Lai vairāk pievērstu uzmanību dabas aizsardzībai, dabas taka iepazīstinās ar dažādiem augiem, dzīvo radību, kas aicinās pievērst lielāku uzmanību to

iepazīšanai un saudzēšanai.

Dabas taka atrodas vienā no senākajām cilvēka apdzīvotām vietām Latvijā 9.g.t. otrā puse p.m.ē. līdz mūsdienām.

Dabas taka sākas ar nelielu gravu, kurai pa vidu plūst ūdens tērcītes.

Taka ved cauri neierastai Zemgales ainavai - gravai. Šeit aug vairāki ozoli, liepas, bet no krūmiem dominē lazdas. Gar vienu takas malu plešas

graudaugu , rapšu lauki. Gar takas otru pusi paveras Lielupes palieņu pļavas.

Dabas taka noslēdzas pie Vīna kalna – sena pilskalna, kur agrāk bijusi 5.-9.gs. kulta vieta un 13.gs. nocietināta krustnešu apmetne.

«« Atgriezties

+371 25 77 22 69

info@mazmezotne.lv

Mazmežotne, Rundāles novads

apskatīt kartē

LvEnRu
Copyright © 2013 Mazmežotnes muiža. Visas tiesības aizsargātas.